W sobotę startuje wyścig MTB Kamieńsk

W sobotę odbędzie się trzecia edycja wyścigu MTB Kamieńsk. W programie imprezy znalazły się dwa dystanse 25 km oraz 50 km. Trasy wytyczone zostały na Górze Kamieńsk, czyli najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce! Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba uczestników.

W sobotę 29 lipca do rywalizacji przystąpią miłośnicy rowerów górskich. Do pokonania będą dwie trasy – 25 km i 50 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 450 m i +/- 900 m. Start w wyścigu MTB Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskich trasach w centrum Polski. Na trasie nie zabraknie podjazdów, zjazdów, będą odcinki piaszczyste, ale również asfaltowe i szutrowe.

W wyścigu wystartuje ok. 150 zawodników. Na mecie na uczestników czekać będą pamiątkowe medale, a dla najszybszych atrakcyjne trofea oraz nagrody. W dniu zawodów będzie jeszcze możliwość zapisania się na któryś z tych dwóch dystansów.

Organizatorem 3. MTB Kamieńsk jest firma inesSport, a współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Gminy Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mtbkamiensk.pl

Program zawodów

8:30 – otwarcie biura zawodów

10:00 – zamknięcie biura zawodów

9:45 – odprawa techniczna

10:30 – start wyścigu

11:30 – pierwsi zawodnicy na mecie z dystansu 25 km

12:45 – dekoracja zwycięzców 25 km*

12:35 – pierwsi zawodnicy na mecie z dystansu 50 km

13:30 – dekoracja zwycięzców 50 km*

15:00 – zakończenie imprezy

* orientacyjna godzina dekoracji